Київ, вул.Дружковська 10
+380 67 674 92 09
office@hraniteli-tepla.com

«Blower door test» – Тест на герметичність

В першу чергу поясню, що це – «Blower door test», або для легшого сприйняття «Тест на герметичність».
Це дієвий спосіб збагнути як втрачаєтеся тепло, та чи є можливість поліпшити умови проживання (затишку), за рахунок покращення якості будинку, і що  з цим робити.
 Давайте розберемось. Якщо ви знайшли цю інформацію, то у вас вже виникли деякі питання. А може ви раптово натрапили? То ця інформація буде для вас також корисною.

 Для початку щоб склалась картина, як взаємодіє будинок з теплом, звернемось до шкільної фізики!
 В розділі «Передача енергії» вказано, що є три основних види передачі тепла:

Кондукція

Конвекція

Хвильове випромінювання

 І, так як будівля це багатофункціональна структура, то вона взаємодіє зі всіма видами передачі тепла одночасно!
Тепер трошки детальніше.
Кондукція – це передача тепла на пряму від одного предмету до іншого, або в середині твердих тіл за рахунок руху молекул.
 У будинку за цей вид передачі енергії відповідає утеплювач. Саме утеплювач в стінах, даху, та підлозі перешкоджає втраті тепла через кондукцію. Чим вище тепловий супротив (більше утеплювача) тим тепліше.

 Конвекція – це теплопередача за рахунок руху повітря.
 Цей вид теплопередачі забирає тепло завдяки вивітрюванню теплого повітря з будівлі, а також проникненню холодного повітря в середину. За це відповідає виконання будівельних робіт: якість збірки, підхід до складних вузлів, якість матеріалу та робота з ним.

 Хвильове випромінювання – передачі енергії за рахунок випромінювання тепла в інфрачервоному спектрі.
 Хвильове випромінювання це тепло сонця, вогню в каміні, та тепло радіаторів з температурою вище 55°. За цей вид надходження або втрати тепла відповідають вікна, скляні елементи, та інші світлопрозорі конструкції.

Стисло виходить:

Кондукція – утеплювач
Конвекція – діри, отвори
Хвильове випромінювання – вікна.

«Blower door test» – тест  на герметичність, який дає відповідь на питання де і як втрачаєтеся тепло, і чому так багато коштів виходить за опалення, якщо є достатньо утеплювача, та встановлені хороші вікна.