Київ, вул.Дружковська 10
+380 67 674 92 09
office@hraniteli-tepla.com

Як збудувати теплий будинок – 6 основних пунктів

Як збудувати теплий будинок – 6 основних пунктів

Якісний будинок – просто, швидко і недорого!
Під час роботи, нашій компанії доводиться діагностувати витік тепла і перетягувати будівельників на світлу сторону. Переважно ми використовуємо технологію перевірки Blower Door test – ми називаємо її Нічний жах будівельників ☺
Хоча насправді ця система перевірки страшна тільки для тих будівельників, які не вміють (чи не бажають) робити правильно.
Ми перевіряли різні типи будівель і в процесі такої діагностики вдавалося навіть зафіксувати найбільш “цікаві” помилки будівельників. І тепер, з висоти нашого досвіду, ми розповімо, як досягти у Вашому будинку ідеальної температури – щоб він був теплим взимку та прохолодним влітку.

Якщо розглянути будинок від фундаменту і до даху, то ми поділили б його на кілька зон:

  1. Оболонка будівлі
  2. Вікна
  3. Теплоізоляція
  4. Герметичність
  5. Опалення
  6. Вентиляція

Оболонка будівлі

 

– можлива з різних матеріалів. Будинки можуть будувати із цегли, газоблоку, дерева, сiп. панелей, навіть із соломи (!), оштукатурюючи її глиною з обох боків. Коли Ви робите конструкцію, що захищає – не шкодуйте чорнової штукатурки! Оскільки герметичність у вертикальних швах (наприклад, у газоблоці чи цеглі) теж дуже важлива. Як приклад наведемо відео, де ми проводимо аудит будівлі:

Те саме стосується і промислових приміщень, особливо під час монтажу сендвіч-панелей.

ВІКНА

Тут починається найцікавіше. Монтаж віконних конструкцій – це дуже важливий момент, адже правильно встановлене вікно унеможливлює утворення плісняви ​​на схилах тощо.
Правильний монтаж – виносний монтаж:
Якщо зробити такий виносний монтаж вікна неможливо, то можна застосувати ось такий варіант монтажу:
Неправильний монтаж вікна:

В останньому відео є приклад того, як може проникати холод у приміщення через неякісний монтаж вікна у віконний отвір. Звертайте увагу на якісний монтаж – це допоможе не лише уникнути витоку тепла, але й заощадити ваші гроші на майбутньому ремонті укосів.

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ

Все залежить від матеріалу, з якого збудовано Ваш будинок.
Будинки з цегли чи газоблоку потрібно утеплювати, оскільки сам матеріал теплоємний і взимку будинок без утеплення споживатиме багато теплової енергії.
Будинок із цегли чи газоблоку:
Найважливіший момент утеплення фасаду – це монтувати утеплювач таким чином, щоб не було прорізів між утеплювачем та стіною. Це дозволить Вашій теплоізоляції працювати як теплоізоляції, а не декоративному фасаду.

Найчастіше виконавці робіт говорять про те, що будинок повинен “дихати”, а щілини між утеплювачем та стіною принесуть користь.

Отже, вони уникають монтажу, що веде до підвищених витрат часу. Але для замовника це обернеться проблемою холодних стін.
Одним словом, МОНТАЖ ФАСАДНОГО УТЕПЛЮВАЧА ПОВИНЕН БУТИ БЕЗ ПРОРІЗУ МІЖ УТЕПЛЮВАЧЕМ І СТІНОЮ.

Ми називаємо такий монтаж утеплювача “під гребінку” – це коли між утеплювачем та стіною клей-цемент укладається суцільно, під розмір листа утеплювача (приклад тому – укладання плитки).

ГЕРМЕТИЧНІСТЬ

Саме тоді, коли вже зроблена й утеплена оболонка будівлі, потрібно проводити тест на герметичність. Проводиться він у 2-3 етапи.
На першому етапі фіксуються всі недоліки в огороджувальній конструкції та надаються у вигляді звіту замовнику. Після цього складається технічне завдання для виконавця робіт із усунення цих дефектів.

Приклад відео:

Другий тест на герметичність будинку робиться вже після того, як усі знайдені дефекти усунуті. Якщо другий етап покаже задовільні результати, то третій тест робити не потрібно. Але якщо дефекти все ще присутні, то третій тест буде необхідний.
До речі, ще одна причина проведення тесту – можливість з’ясувати, чи конструкція відповідає нормативам України.

ОПАЛЕННЯ

Безперечно, далі робиться опалення та розведення сантехніки й електрики.

ВЕНТИЛЯЦІЯ

Мало хто приділяє увагу примусовій вентиляції. Вона відіграє вам величезну роль, якщо, звісно, ​​Ваш будинок герметичний.
Річ в тому, що якщо встановити примусову вентиляцію не герметичний будинок, то система вентиляції буде працювати на шкоду чи з низьким ККД.
Під час роботи примусової вентиляції створюється тиск у будинку, який дає змогу проникати повітрю з вулиці. Дихати ж повітрям, яке проходить крізь щілини, рівнозначно тому, щоб пити воду, яка стікає з покрівлі під час дощу.

Тепер, коли Ви знаєте покроковий план дій – вам уже нічого не повинно бути страшно!

Хранителі Тепла зичать Вам всього найліпшого, менше теплових втрат і фахових будівельних підрядників. 🙂

No Comments

Add your comment

two × 5 =